esmaspäev, märts 30, 2009


Canadian Bacon (1995)
http://www.imdb.com/title/tt0109370/

Et siis Michael Moore ainus mängufilm. Ilma Moore nimeta režisöörilahtris ei oleks vast seda filmi vaadanud. Film ise oli nagu ikka, selline jabur ameerika komöödia. Vana hea koomikutekamba mängitud. Sisu oli selline kahtlane ja õhuke. Kuid samas ma naersin ikka vähemalt 15 korda. Naljad olid kohati väga terased. Aga jah, vahest ka suht labased. Vaadata on küll, naerda saab, aga teistkorda ei viitsiks vist.
5.

Twilight (2008)
http://www.imdb.com/title/tt1099212/


Tore on öelda filmid kohta, et ootasin vähemat. Kartsin sellist labasevõitu Buffy seriaali klooni. Tegelikus oli ilusam. Vaevalt, et nüüd filmiajaloos väga tähtsal kohal see film püsima jääb, aga täiesti tore vaatamine. Meeldivalt vähe vampiirifilmi kližeesid ja nürivõitu arvutigraafikas tehtud märulit. Rohkem selline seisundikirjeldus. Vahvad tegelased. Peategelasvampiiri mängiv noormees võttis kindlasti une enamuselt naisvaatajatelt...olgu nad kooliplikad või vanadaamid. Sellisele Jamesdeanilikule kehahoiakule ja täpselt istuvatele disainriietele ei ole vist kerge vastumürki leida. Lugesin, et filmile tehakse juba järge. Ütleks hirmuga, et järjest tuleb arvatavasti selline ajutu märul. Hollywoodil on selline komme edukate väikefilmide järgedega. Antakse palju raha ja siis on raske kiusatusele vastu seista. Aga noh oleks tore jälle vähemat oodata ja rohkem saada.

7.

kolmapäev, märts 25, 2009


Passchendaele (2008)
http://www.imdb.com/title/tt1092082/


Kanada filmi, mis kindlasti leiab palju kasutust. Nimelt iga kord kui kanaada president kanaada riikliku iseseisvuse aastapäeval televisiooni kõne peab, siis pärast, saab selle filmi teleris jooksma panna. Kinnistab rahvusliku ühtekuuluvustunnet. Noh teate küll, nigu meil Nimed marmortahvliga. Võrdluseks sobib ka Tuulepealne maa väga hästi. Mingit erilist filmikunsti ei tasu otsida sellistest filmidest. Need pigem nagu riikliku ajaloo reklaamfilmid romantilises soustis. Sellised mõistliku rahaga tehtud propagandasõjafilmid, mis on lihtsa sisuga ja lähevad loodetavasti kergesti hinge. Aga noh mina kui mittekanaadalane suutsin ka suht valutult ära vaadata. Niiet väga hull polnud. Mõnus mülgas oli filmitegemiseks tehtud. Veel mulle meeldis selle filmi peategelanna..nö kanaada evelinpang. Väga kena ja seksstseen oli ka meeldiv. Kanada on mulle sümpaatne maa ja nende hümn on ka üks ilusamaid. Niiet olen filmi vastu hindamisel leebe.

6.

teisipäev, märts 24, 2009


Changeling (2008)
http://www.imdb.com/title/tt0824747/


Clint Eastwood on päris tegus vanainimene. 79 aastaselt sellist hulka filme vorpida ja nii hoolsalt teha on paras ime. Changeling oli just selline ülikorralik ja püüdlik film. Õnneks on Clint väga tark ja Changeling on väga hea. Liigne püüdlikus häiris vast Angelina Jolie tegelaskuju juures. Liiga stililiseeritud ja liiga liiga kolmekümnendad kumasid tema meigis ja kostüümis ja olekus välja. Käis veidi närvidele. Õnneks harjus sellega ära ja sai rahulikult kinokunstiga tegeleda. Clint Eastwoodi enda kirjutatud muusika oli ka väga sümpaatne.

7.

pühapäev, märts 22, 2009


The Happening (2008)
http://www.imdb.com/title/tt0949731/

Eelnevalt olin selle filmi kohta kuulnud AINULT halba ja mõnitust. Krt küll kriitikud..võtke nüüd rahulikult. Film oli jah natuke lapsik ja naiivne, kuid siiski oli tegemist täitsa toreda filmiga. Paar täiesti surematut kaadrit. Näiteks see kuidas ehitajad katuselt alla hüppasid või siis see kuidas oli filmitud stseen, kus inimesed ennast Philadelphia politseiniku revolvrist maha hakkasid kõmmutama. Väga groovy film igatahes. 30 aasta pärast on raudselt selline cultklassika.

7.

esmaspäev, märts 16, 2009


The Dark Knight (2008)
http://www.imdb.com/title/tt0468569/

Jättis natuke külmaks. Näitlejad püüdsid kohutavalt, režisöör oli kindlasti ennast tühjaks töödanud, kuid ei olnud nagu seda sisu. Meenutas vanemaid Batmani filme, kus Jäcknikolsonid üritasid punnitada superosasid, aga välja tuli ikka närvihaige ja sisutu film. Eelmine Batman oli Dark Knightiga võrreldes ere sähvatus. Võiks äkki viimaseks Batmaniks jääda.

4.

pühapäev, märts 15, 2009


Donnie Darko (2001)
http://www.imdb.com/title/tt0246578/

Tore film. Kahjuks ma ei saanud eriti aru. Aga tore film oli:)

7.

teisipäev, märts 10, 2009


A Few Good Men (1992)
http://www.imdb.com/title/tt0104257/

Prooviks siis arvustada oma lapsepõlve lemmikfilmi. Alustaks sellest uskumatust loost kuidas see film minuni jõudis. Teenisin aega Kaitseväe peastaabi pressiosakonnas, kuhu keegi oli toonud mõned videokassetid, kus olid küll mingid filmid, aga mis olid rohkem mõeldud natu ülelindistamiseks. Mingil mittemäletataval põhjusel sattus üks kasset minuga sõjaväest koju kaasa, sellel olid filmid Kindergarden Cop ja A Few Good Men. Seda lasteaia politsei filmi ma olin näinud, aga seda teist mitte, üks õhtu oli igav, istusin sõbrajuures ja mõtlesime, et krt vaatame siis seda. Ja seda sai vist vaadatud umbes 22 korda. Repliigid olid peas võisid hääle maha keerata ja ise peast karaoket näidelda.
Super film. Kui ma oleks ameeriklane, siis oleks see minu Viimne Reliikvia, millest pärit tabavaid lauseid ma igapäevaelus kasutaksin. Lemmiklauset on raske valida, neid on lihtsalt meeletult. Valiks vist kaheks meeldejäävamaks Tom Cruise lause "Six months? Its a hokeyseason!" ja Kiefer Suhterlandi supercoolilt lausutud "No i did not!"

10.

Zelig (1983)
http://www.imdb.com/title/tt0104257/

Väike ja armas võltsdokfilm mehest, kes muutub alati selleks isikuks, kelle seltskonda ta parajasti satub. Woody Alleni huumor on kummaline, aga tasemel nagu alati. Meenutab tema novelle. Absurdsed aga tabavad. Tundub, et uusi filme ma ei suudagi enam vaadata.

7.

esmaspäev, märts 09, 2009


Taps (1981)
http://www.imdb.com/title/tt0083169/

Sügav film. Film vanade üllaste väärtuste asendumisest tänapäeva praktilise maailmaga. 500 aastat lastest ohvitserihakatisi tootnud sõjaväe algkooli pannakse kinni, kuna see asub magusal kinnisvaralapil. Kinnipanemise tegelik põhjus on aga selles, et tänapäeva armee arvab, et ta ei vaja enam sellist keskaegset poosetamist ja luuleliseks sõjapidamiseks ettevalmistust. Tõsi aga kurb. Kuid kuhu seeme külvatud seal ka juured alla kasvavad. Oma kooli ja oma koolitust armastavad noorukid ja lapsed võtavad koolis võimu üle ja ei soovi sealt lahkuda. Edasi läheb üks draama täis igavikulist ideed ja surematut vaprust. Kõlab natuke nilbelt, aga ei..sõnum jõuab kohale ilma liigsete viiulite ja visuaalse tulevärgita. Ega tegelikult ma seda filmi poleks suvatsenud vaadata, kui selles ei teeks oma esimeseda korralikud rollid tuleviku superstaarid Tom Cruise ja Sean Penn. Kahjuks kolmas peaosaline (Timothy Hutton) on natuke maha käinud ja tänapäeval näeb teda rohkem Nero Wolfi abilise Archie Goodwinlikes osades keskpärastes teleseriaalides.
Vastuvoolu ujub aga legend George C. Scott-i roll sõjakooli direktorina, kelle karjäär hakkas vaikselt läbi saama ja ega ta palju häid rolle enam pärast väga ei saanud. (Kui 12 vihast meest vast välja arvata). Noh igal ühel ole oma kevad, suvi, sügis ja talv. Huvitav film igast plaanist.

8.

kolmapäev, märts 04, 2009


Three Days of the Condor (1975)
http://www.imdb.com/title/tt0073802/

Olin just saamas 1 aastaseks, kui Ameerikas tuli kinno see suurepärane film. Viimase aja huvitavaim leid. Tõeliselt stiilne ja põnev põnevik. Sidney Pollack-ile meeldivad sellised lood. Täiesti tajutav on sarnasus Firma ja Interpreteriga. Selline ludlumlik lugu poliitilisest vandenõust, kus üksik kena mees satub vastamisi suure kurja organisatsiooniga. Seekord siis CIA-s tekkinud salajõugule, kes plaanib vallutada Lähis-Ida riigid, et nende naftale käpp peale suruda. Žüžee kõlab küll väga maisiselt, kuid film on aus. Täpselt ja hästi tehtud. Sellises esitluses on puhas nauding jälgida sündmusi, kus Stokholmi sündroomist võtavad viimase välja sümpaatne Robert Redford ja väga kuum Faye Dunaway. Ja loomulikult hea põnevik eeldab hoolega näideldud kurjasid mehi. Eriti silmapaistev on Max van Sydow-i tehtud mõistlik ja ülimalt normaalse loogikaga vananenud palgamõrvar.

8.

esmaspäev, märts 02, 2009


Manhunter (1986)
http://www.imdb.com/title/tt0091474/

Aastal kui Diego Maradona lõi käega värava Peter Shiltoni seljataha, siis elati kinomaailmas siis selliseid aegu. Filmimuusika kõlas nagu odav Sven Grünberg ja filmikangelased olid justkui otse tulnud Duran Durani viimase muusikavideo võtetelt.
Huvitav film oli igatahes. Huvitavaks tegi filmi juba see, et see oli thrilleriklassika Silence of the Lambs esimine osa. Sama huvitav oli ka vaadata kuidas Hannibal Lectorit mängis keegi teine kui Anthony Hopkins. Kuigi õnneks sai teine briti näitleja Brian Cox sellega samuti suurepäraselt hakkama. Naljakas oli jälgida minu lemmikseriaali CSI eakat kangelast Gil Grissomit aka William Petersen noorelt ja emotsionaalselt läbi aknaklaasi hüppamas ja nooruslikult pahameelest karjumas. Mõnusalt kummaline. Filmist on tehtud ka kaasaegne versioon nimega Red Dragon, mis minumeelest on parem kui see originaal. Micheal Manni režiistiil mulle väga ei meeldi - tal on kombeks mõnede stseenide juures põhjendamatult kaua peatuda ja seda tüütult kaua siis mäluda. Richard Harrise romaani järgi tehtud thriller peab ikka sujuvalt tormama ilma asjatute pausideta.

5.

For Love of the Game (1999)
http://www.imdb.com/title/tt0126916//

Kevin Costner on kõige kõige parem filmi pesapallur ever. Tõesti, ma võin vaadata nii halba filmi kui tahes, kui see räägib vananevast pesapallurist, keda mängib Kevin Costner. Uskumatu rollisobivus. Iga keskealine ameerika mees tunneb ennast kinnast kätte surudes temana. Film ise ei olnud nii hea kui Bull Durham, mis on muide kõige kõige parem pesapallifilm üleüldse. Niiet sellele allajäämine ei tähenda midagi halba - FLOTG oli väga nauditav ja stiilne spordidraama, mis põhines ka tõsielulusile spordiimele. Spordifilmis annab see alati juurde, kuna väga raske on midagi juurde mõelda või ära unustada. Faktid on kõik kirjas. Niipalju ei nutnud, kui mõne ameerika jalgpalli draamat vaadates, aga paar korda ikka. Naispeaosaline oli ka väga usutav ja atraktiivne. Väga hea film

7.